Logo Klima chlazení

Vysoušeče vzduchu, vysoušeče vlhkosti

Vysoušeč vzduchu je vhodný do prostor, kde při provozu vzniká nevítaná zvýšená vlhkost vzduchu. Velký podíl na zvýšené vlhkosti mají nejen prostory bazénů, van, vířivek a sprch, ale k prostorům s vlhkým klimatem patří také např. sklepy a kuchyně. V neposlední řadě se používá vysoušeč vzduchu v průmyslu, a to jak pro novostavby, haly, tak i další průmyslové objekty.

Regulací vlhkosti předejdete škodám na majetku i nemocem

Zvýšená vlhkost vede ke vzniku plísní na zdech, odlepování tapet, škodám na omítkách. Hniloba se může dostat i na dřevěné stavební nosníky a postupně narušovat celou budovu. Stavba se zvýšenou vlhkostí, ve které nejsou používány vysoušeče vzduchu, může mít neblahé následky nejen pro vaši nemovitost, ale i pro vaše zdraví. Zvýšená vlhkost napomáhá vzniku zánětů kloubů a revmatu, výskytu roztočů anebo třeba může zvyšovat riziko astmatu.

Vysoušeč vlhkosti funguje na principu tepelného čerpadla. Přes vzduchový filtr nasává vlhký vzduch, ochlazuje ho a kondenzuje do sběrné nádržky. Ochlazený vzduch zbavený vlhkosti se zpětně ohřívá a pouští do prostoru.

Kde použít vysoušeč vlhkosti v domácnostech

Nejvíce se používá jako vysoušeč vlhkého zdivaOdvlhčení zdiva je nejčastější problém v novostavbách, kde je potřeba dostat vlhkost ze stavby co nejrychleji.
Vysoušec zdiva nám může pomoci také v prostorách, kde se často tvoří plísně, které jsou vlhkostí způsobeny. Pokud se vám přihodila havárie s vodou ve sklepě nebo třeba v garáži, vysoušeč vlhkosti pomůže i tam.

Uvedené ceny jsou bez DPH 21 %.

Podívejte se také na naše další produkty, např. klimatizacetepelná čerpadla nebo čističky vzduchu.

Cena:

ODVLHČOVAČ CFO-16 E

ODVLHČOVAČ CFO-16 E

Na dotaz

5 499 Kč

ODVLHČOVAČ CFO-20N

ODVLHČOVAČ CFO-20N

Na dotaz

6 499 Kč

ODVLHČOVAČ CFO45E

ODVLHČOVAČ CFO45E

Na dotaz

9 999 Kč

Novinka

Chcete poradit s výběrem vysoušeče? Kontaktujte nás.

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, ozveme se v co nejkratším možném termínu.

Poradíme vám s výběrem


Ladislav Horák