Vysoušeče vzduchu, vysoušeče vlhkosti

Vysoušeč vzduchu je vhodný do prostor, kde při provozu vzniká nevítaná zvýšená vlhkost vzduchu. Velký podíl na zvýšené vlhkosti mají nejen prostory bazénů, van, vířivek a sprch, ale k prostorům s vlhkým klimatem patří také např. sklepy a kuchyně. V neposlední řadě se používá vysoušeč vzduchu v průmyslu, a to jak pro novostavby, haly, tak i další průmyslové objekty.

Regulací vlhkosti předejdete škodám na majetku i nemocem

Zvýšená vlhkost vede ke vzniku plísní na zdech, odlepování tapet, škodám na omítkách. Hniloba se může dostat i na dřevěné stavební nosníky a postupně narušovat celou budovu. Stavba se zvýšenou vlhkostí, ve které nejsou používány vysoušeče vzduchu, může mít neblahé následky nejen pro vaši nemovitost, ale i pro vaše zdraví. Zvýšená vlhkost napomáhá vzniku zánětů kloubů a revmatu, výskytu roztočů anebo třeba může zvyšovat riziko astmatu.

Vysoušeč vlhkosti funguje na principu tepelného čerpadla. Přes vzduchový filtr nasává vlhký vzduch, ochlazuje ho a kondenzuje do sběrné nádržky. Ochlazený vzduch zbavený vlhkosti se zpětně ohřívá a pouští do prostoru.

Kde použít vysoušeč vlhkosti v domácnostech

Nejvíce se používá jako vysoušeč vlhkého zdivaOdvlhčení zdiva je nejčastější problém v novostavbách, kde je potřeba dostat vlhkost ze stavby co nejrychleji.
Vysoušec zdiva nám může pomoci také v prostorách, kde se často tvoří plísně, které jsou vlhkostí způsobeny. Pokud se vám přihodila havárie s vodou ve sklepě nebo třeba v garáži, vysoušeč vlhkosti pomůže i tam.

Podívejte se také na naše další produkty, např. klimatizacetepelná čerpadla nebo čističky vzduchu.

ODVLHČOVAČ CFO-16 E

ODVLHČOVAČ CFO-16 E

Na dotaz

ODVLHČOVAČ CFO-20N

ODVLHČOVAČ CFO-20N

Na dotaz

ODVLHČOVAČ CFO45E

ODVLHČOVAČ CFO45E

Na dotaz

Novinka