Účinnost tepelného čerpadla

Účinnost tepelného čerpadlaPozoruhodná energetická účinnost tepelného čerpadla firmy Altherma pramení z unikátní kombinace vysoce účinného invertorem řízeného kompresoru Daikin a regulace s plovoucí nastavenou teplotou umožňující systému přesně sladit výkon se skutečnou topnou potřebou budovy. Navíc Altherma dokáže maximalizovat komfort a dále snížit spotřebu energie díky své schopnosti přesně regulovat teplotu topného tělesa na optimální úroveň.

Jaká je účinnost tepelného čerpadla za celý rok?

Tepelné čerpadlo pokrývá 90–95% roční potřeby tepla. Zbývajících 5–10 % pokrývá záložní elektrický dohřívač. Dlouhodobé zkušeností doporučují tepelné čerpadlo volit tak, aby pokrývalo 60 % tepelných ztrát v nejchladnějších dnech. Pro většinu aplikací je nejvýhodnější použít systém Altherma v monoenergetické konfiguraci, protože má optimální poměr mezi investičními a provozními náklady. Účinnost a spotřeba tepelného čerpadla závisí na vybraném typu (kombinace země vodavzduch vodavzduch vzduch).

Dalším ukazatelem energetické účinnosti je topný faktor tepelného čerpadla. Topný faktor je základním parametrem tepelných čerpadel a udává poměr mezi vyprodukovaným teplem a spotřebovanou energií.

Podrobnější informace o tepelných čerpadlech naleznete zde.