Logo Klima chlazení

Neváhejte a pořiďte si tepelné čerpadlo s kotlíkovou dotací

Získejte finanční příspěvek na pořízení tepelného čerpadla. Jedinečná šance, jak ušetřit několik desítek tisíc spočivá v projektu Ministerstva životního prostředí s názvem Kotlíková dotace. Žádost na kotlíkové dotace budou vyřizovány v letech 2016 - 2020. A my umíme vše zařídit za vás.

Kotlíková dotace 2020 je projekt, který si již několik let klade za cíl výměnu starých neekologických kotlů na pevná paliva v rodinných domech. Kotlíková dotace cílí na rodinné domy, které využívají nějaký typ kotle na tuhá paliva a zároveň majitelé podnikli alespoň minimální kroky ke snížení energetické náročnosti, jako je např. zateplení domu, zateplení střechy, výměna oken apod.

Kotlíková dotace tepelné čerpadlo

Svěřte Kotlíkovou dotaci 2020 nám

Naše firma vám Kotlíkovou dotací spolu s našimi dodavateli kompletně zprostředkuje. Kotlíkovou dotaci můžete použít na zdroj vytápění domu a jeho instalaci, dále na novou nebo zrekonstruovanou otopnou soustavu, úpravy spalinových cest, služby specialisty a také zpracování dokumentace.

Kotlíková dotace na tepelné čerpadlo vám ušetří až 80 % z pořizovacích nákladů do max. výše 120 000 Kč. Bonus 5 % se týká měst a obcí, které spadají do prioritního území, maximální dotace tedy činí 127 500 Kč.

A jaké jsou podmínky pro získání kotlíkové dotace? Kotlíková dotace se netýká objektů, které slouží k rekreací, ale vztahuje se pouze na rodinné domy a to do 3 bytových jednotek. Bližší informace vám může poskytnout váš krajský úřad. Další informace můžete nalézt na webových stránkách vašeho kraje a na vývěsce krajského úřadu nebo v denním tisku.

Kotlíková dotace a její podmínky

  • Je nutné prokázat energetickou náročnost vašeho domu. Dům musí spadat do energetické třídy C (PENB) nebo je současně žádáno v dotačním programu Nová zelená úsporám. V případě, že není splněna žádná z těchto podmínek, je nutné provést alespoň jedno tzv. mikroenergetické opatření.
  • Mikroenergetické opatření je opatření, které vede ke snížení energetické náročnosti domu provedené na základě doporučení energetického specialisty. Max. výše uznatelných nákladů na provedení mikroenergetických opatření je 20.000 Kč. Tato částka se započítává do výše kotlíkové dotace.

 Nepromeškejte svou jedinečnou šanci a nezapomeňte si včas podat žádost!

Napište si o radu s výběrem tepelného čerpadla!

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, ozveme se v co nejkratším možném termínu.

Poradíme vám s výběrem


Ladislav Horák