Abeceda tepelných čerpadel Vám poradí, jak vybrat tepelné čerpadlo

Abeceda tepelných čerpadelNevíte si rady, jaké vybrat tepelné čerpadlo? Abeceda tepelných čerpadel Vám přináší srovnávací informace, které by Vám měli pomoct při správném výběru tepelného čerpadla. Pojďme se společně podívat na jednotlivé druhy tepelných čerpadel a jejich vlastnosti, rozdíly a pro koho jsou jednotlivé typy vhodné. Abeceda tepelných čerpadel Vám pomůže se v jednotlivých druzích tepelných čerpadel zorientovat.

Tepelná čerpadlo země voda

Tepelné čerpadlo země voda má nejnižší provozní náklady v porovnání s ostatními typy tepelných čerpadel. Je vhodné především pro majitele domů, kde je možné položit na pozemek plošný tepelný kolektor v podobě hadic cca 1,2 – 1,5 m pod úroveň povrchu nebo vyhloubit hlubinný vrt do hloubky 100 – 150 cm (většinou postačí 1 – 2 vrty na rodinný dům). Tyto typy čerpadel mají velmi stabilní výkon i v zimních měsících, kdy teplota klesá hluboko pod bod mrazu. V létě mají příjemnou funkci ochlazovače za skoro nulové náklady.

Tepelná čerpadla vzduch voda

Tento typ tepelného čerpadla vzduch voda je velmi oblíbeným kvůli kompromisu mezi vstupní investicí, která je poměrně nízká a nízkými provozními náklady, které Vám šetří energii a finance. Vzhledem k těmto vlastnostem je také tento typ nejdostupnější. Jedná se také o velmi stabilní zdroj tepla, ale v období velkých mrazů se využívá na dotápění vestavený elektrokotel, který vyrovnává výkon tepelného čerpadla.

Tepelná čerpadla vzduch vzduch

U tohoto typu vzduch vzduch je největší výhodou nejnižší pořizovací cena ze všech typů a nejrychlejší instalace. I v tomto případě jsou provozní náklady nízké, ale u tohoto typu je dobré mít sekundární zdroj vytápění, který použijete v zimě ve velkých mrazech, kdy tento typ tepelného čerpadla nemusí dostačovat. Velmi dobře topí v období jara a podzimu a v létě skvěle funguje jako ochlazovač a čistička vzduchu.

Dodala Vám abeceda tepelných čerpadel dostatek informací nebo stále tápete nad volbou, jaké tepelné čerpadlo vybrat? Pokud chcete ještě další informace o fungování jednotlivých druhů, podívejte se na jejich stránky: země vodavzduch vodavzduch vzduch. Výběr je je na Vás!

Podrobnější informace o tepelných čerpadlech naleznete zde.