Vrty pro tepelná čerpadla

Vrty pro tepelná čerpadlaPokud se rozhodnete pro tepelné čerpadlo země voda je zapotřebí udělat místo na zahradě pro zemní kolektor nebo vyhloubit hlubinný vrt. Nyní se podíváme, co všechno je zapotřebí na vrt pro tepelné čerpadlo na získávání tepla pro tepelné čerpadlo země voda.

Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o stavbu trvalého charakteru je nutné si pro její vznik zařídit stavební povolení. Při tomto procesu zároveň zjistíte, zda je oblast k tomuto vrtu vhodná. Pokud je ve Vaší oblasti nestabilní podloží, není možné vrty pro tepelná čerpadla vybudovat. Vrty pro tepelné čerpadlo jsou obvykle 100 - 150 m hluboké a měly by být min. 10 m od sebe vzdáleny, aby nedocházelo ke vzájemnému tepelnému ovlivňování.

Investice do vzniku hlubinného vrtu není zrovna nejnižší, ale je nutné podotknout, že patří mezi nejstabilnější a nejspolehlivější zdroje vytápění. Jediné náklady, které jsou na provoz tepelného čerpadla země voda je pouze elektrická energie, která se spotřebovává na provoz takového typu vytápění.

Podrobnější informace o tepelných čerpadlech naleznete zde.

Zajímá Vás cena vrtu pro tepelné čerpadlo? Rádi Vám poskytneme potřebné informace!